Consiliul Județean Argeș prin Şcoala Populară de Arte şi Meserii Piteşti, organizează a X-a ediţie a Festivalului-Concurs Judeţean de Muzică Uşoară şi Muzică Cultă „Speranţe Argeșene”, în perioada noiembrie-decembrie 2018.
Înscrierea la concurs se va face prin completarea Fişei de participare anexată acestui regulament şi trimiterea acesteia de către profesorul care a făcut preselecţia, la sediul Şcolii Populare de Arte Piteşti, Bd. Republicii nr. 66, fax: 0248/212.260 sau la Casele de Cultură/Centrele Culturale din oraşele: Curtea de Argeș, Câmpulung, Costești, Topoloveni și Mioveni.
Fişa de înscriere se poate descărca de pe adresa de Facebook a Şcolii Populare de Arte şi Meserii Piteşti la (www.facebook.com/scoalapopularadeartepitesti) şi de pe site-ul Școlii:  http://www.scoala-popart-pitesti.ro/
Informaţii suplimentare la secretariatul Şcolii Populare de Arte şi Meserii Piteşti, tel. 0348457560, e-mail: scoalapopart@yahoo.com.
Perioada de înscriere pentru faza zonală este până la data de 17 noiembrie 2018, ora 16:00.